herb UKS DRAGON (2001/2002)
MKS Mławianka Mława   UKS DRAGON (2001/2002)

2016-09-10, 11:00

Czas spotkania: 80 min.

W upalne sobotnie przedpołudnie juniorzy Dragona rozegrali wyjazdowy mecz piątej kolejki z Mławianką Mława. To trzecie spotkanie obu drużyn na mławskim boisku w ciągu ostatniego roku. Dwa wcześniejsze mecze rozpoczynały się od mocnego uderzenia gospodarzy, którzy szybko obejmowali dwubramkowe prowadzenie, a Dragoni musieli mozolnie odrabiać straty. Za pierwszym razem to się nie udało (1:3). W kolejnym meczu Dragoni doprowadzili do remisu (2:2). Tym razem trzeba było zapobiec podobnemu scenariuszowi, a wiadomo, najlepszą obroną jest atak. Tak też nasza drużyna rozpoczęła to spotkanie. Szybko przejęła inicjatywę i już w pierwszej akcji zagroziła bramce gospodarzy. Po zamieszaniu w polu karnym strzał ze środka pola karnego, zmierzający do siatki, zatrzymał zawodnik Mławianki. Sędzia uznał, że obrona była przypadkowa i nie odgwizdał karnego. Taki obrót sprawy nie zraził Dragonów. Byli stroną przeważającą, a gdy piłkę przejął przeciwnik szybko odbudowywali ustawienie, by zapracować na skuteczny odbiór. W tym czasie dobrze wyglądała gra piłką po całej szerokości boiska. Dobrze asekurowała się nasza defensywa z Krzyśkiem Lisieckim, Michałem Kapełusiem, Bartkiem Marciniakiem i Frankiem Kwietniem w składzie. W 10 minucie dzięki ofiarnej grze w obronie i szybkiemu rozegraniu Marek Żewłakow dograł do Eryka Stawickiego-Górniewicza. Eryk zagrał w tempo do wychodzącego Marcina Malinowskiego a temu zostało do bramki 30 metrów i tylko jeden przeciwnik. Golkiper gospodarzy ruszył ofiarnie z interwencją, a my podziwialiśmy spokój Marcina i jego profesorską podcinkę, by po chwili skakać z radości. 1:0 dla Dragona.
Teraz błędem byłoby cofnięcie się i oddanie inicjatywy gospodarzom. Staramy się go nie popełnć, ale w 14 minucie Mławianka zyskuje rzut rożny. Wrzutka w pole karne, a tam nasi zawodnicy stoją jak wmurowani. Korzysta na tym Hubert Jaworski z Mławianki i pakuje piłkę do siatki. Biorąc po uwagę żar z nieba zimny prysznic był wskazany, ale nie taki. Na szczęście podziałał. W 20 minucie dynamiczna akcja środkiem i lewym skrzydłem. Piłkę na prawej stronie dostał Frank Dzieniecki i w swoim stylu wbiegł w pole karne. Tam zahaczony upadł i sędzia wskazał na wapno. Do piłki podszedł Konrad Szymański i pewnie posłał ją do siatki.
W pozostałym czasie I połowy nasi zawodnicy starali się kontrolować spotkanie, ale w rozegranie wkradała się niedokładność i gra już nie wyglądała tak płynnie jak na początku. W końcówce nasi zawodnicy wyczekiwali już na gwizdek, ale Mławianka pokazała, że gra się do końca. Hubert Jaworski zebrał bezpańska piłkę w środku naszej połowy. Ponownie wykorzystał, że Dragoni zostawili mu miejsce i huknął z 20 metrów. Albert Strama w bramce, interweniując pod słońce, zareagował z opóźnieniem i nie sięgnął piłki spadającej pod poprzeczkę. Gol do szatni na remis. W poprzednich meczach to była domena naszej drużyny. Tym razem role się odwróciły. Trafiła Mławianka.
Drugą połowę obie drużyny zaczęły sennie. W 50 min. trener dokonał w naszej drużynie trzech zmian, wpuszczając na boisko 3 zawodników ofensywnych, ze świeżymi siłami, w tym dotychczas najbardziej bramkostrzelnych. Wbrew odważnym ich zapowiedziom spodziewanego szarpnięcia jednak nie było. Z czasem lekką przewagę zaczęli zyskiwać gospodarze, licząc przede wszystkim na siłę i szybkość swojego kapitana – Przemka Cieślaka. I się nie zawiedli. Po kwadransie II połowy dostał on prostopadłe zagranie. Wyprzedził go Bartek Marciniak i zastawił piłkę ciałem, czekając aż wybiegnie do niej nasz golkiper. Albert pozostał jednak na linii, a nieporozumienie wykorzystał Mławianin. Wyłuskał piłkę i strzelił obok nogi naszego bramkarza. Ten gol podciął skrzydła całej drużynie. Przez 10 minut rozgrywała najsłabszą część spotkania, głównie tracąc piłki w szarpaninie. W 65 minucie po akcji skrzydłem Mławianie wybili piłkę na korner. Piłkę z narożnika ostro dograł Janek Królikowski. W niekontrolowany sposób odbił ją jeden z gospodarzy, trącił jeszcze Kacper Kuczka a dopadł Frank Dzieniecki i nabijając na bramkarza skierował do siatki. Sędzia uznał gola za samobójczego, ale my dopisujemy go Frankowi. W końcówce meczu obie drużyny próbowały przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. U nas pewnie bronił Albert, a w ofensywie w najlepszej okazji znalazł się Frank, ale zdecydował się sam zakończyć akcję strzałem. Na 11 metrze czekał z otwartymi ramionami na dogranie Janek Królikowski, ale się nie doczekał. Strzał Franka był mocny, ale minimalnie niecelny. Jasiu dostał ostatnią szansę zmiany wyniku w meczu. Po faulu przed polem karnym strzelił z wolnego, ale o dwa piętra za wysoko nad bramką. To oznaczało 3:3 i podział punktów .

herb UKS DRAGON (2001/2002) Informacje o kadrze UKS DRAGON (2001/2002)