MKS Przasnysz   UKS DRAGON (2001/2002)
OSiR Przasnysz, ul. Makowska 23

2016-05-29, 13:00

Czas spotkania: 70 min.

Do meczu w Przasnyszu Dragoni przystąpili z lukami w składzie, choć nie tak dużymi jak we wcześniejszych meczach. Większe problemy mieli natomiast gospodarze, u których – oprócz wyjściowej jedenastki - zjawił się tylko jeden zmiennik. Mecz od początku był wyrównany. Przy dużej aktywności Kacpra Kuczki w środku pola nasza drużyna szybko przeprowadziła dwa ataki, po których w klarownych sytuacjach znaleźli się Konrad Konior i Eryk Stawicki-Górniewicz, ale zawiodła skuteczność. W kolejnych minutach gra stawała się bardziej chaotyczna. Piłka po zagraniach obu drużyn zbyt często fruwała nad głowami zawodników, zamiast być rozgrywana po ziemi. Za dużo było pośpiechu i niedokładności. Dodatkowo Dragoni pchali się środkiem, zawężając pole gry i ułatwiając gospodarzom grę defensywną. W 18 minucie po ofiarnej interwencji w powietrzu kontuzji stawu skokowego nabawił się Marek Żewłakow i na lewej pomocy zastąpił go Sebastian Pedynowski. Od tego momentu widzieliśmy sporo pojedynków biegowych na tej stronie boiska, bo nasz pomocnik znalazł godnego rywala w Mateuszu Wódkiewiczu - równie szybkim prawym obrońcy z Przasnysza, z inklinacjami do gry ofensywnej. Z pojedynków tych jednak niewiele wynikało, bo nie przekładały się na sytuacje bramkowe. Dobrze Sebastiana asekurował Franek Kwiecień. Gdy gra była prowadzona środkiem lub prawym skrzydłem strzałów także było niewiele, choć na brawa zasłużyła akcja Konrada Szymańskiego, który dobrym otwierającym podaniem uruchomił Konrada Koniora. Tej akcji jednak również nie udało się dobrze wykończyć. Gospodarze mieli groźne rzuty wolne sprzed naszego pola karnego. W najdogodniejszej sytuacji napastnik gospodarzy Łukasz Skała trafił w mur. Tym razem nasza drużyna nie popełniła błędu z pierwszego meczu, gdy zawodnicy z muru podskoczyli do góry a piłka pod ich nogami wtoczyła się do bramki. W przerwie zawodów Dragoni dostali reprymendę od trenera za brak realizacji założeń taktycznych i liczyliśmy na poprawę. Nastąpiła także korekta w składzie. Do obrony wszedł Kacper Bartosik a na środek rozegrania został przesunięty Bartek Marciniak. Początkowo Bartek grał jak w obronie, tj. bezpiecznie, bez nadmiernego ryzyka, ale z czasem coraz bardziej rozwijał skrzydła. Po jednym z zagrań z głębi pola bardzo dobrze zastawił się Albert Awłas, obrócił się na przeciwniku i miał otwartą drogę do bramki, ale ta akcja nie zakończyła się sukcesem. Zaczęły się za to zazębiać akcje dwójkowe między Sebastianem a Erykiem. Widzieliśmy kilka akcji na 2-3 kontakty i szybkie zdobywanie terenu. Wreszcie w 45 minucie ta dwójka skonstruowała akcję meczu. Po szybkiej wymianie podań, Sebastian balansem ciała położył przeciwnika w polu karnym, odegrał do Eryka, a ten wpakował piłkę do siatki. W kolejnych akcjach pierwsze skrzypce grał Bartek Marciniak. Miał udział w większości akcji ofensywnych. Wtórował mu Mateusz Seremak, który także szukał gry zespołowej. Kilkukrotnie dobrymi podaniami obsłużyli Eryka i wydawało się że musi paść kolejny gol, ale zabrakło chłodnej głowy i precyzji w wykończeniu. W końcówce spotkania gospodarze postawili wszystko na jedną kartę. Do ataku przesunęli filara obrony – Artura Sławskiego, który stwarzał stałą presję na naszych obrońców. Ale i Michał Kapełuś i Kacper Bartosik sobie z tym poradzili. Najgroźniejszą akcję drużyna z Przasnysza przeprowadziła parę minut przed końcem meczu, gdy piłka zagrana z głębi pola minęła naszych obrońców i po rykoszecie także bramkarza. Droga do bramki stanęła otworem, ale zwycięstwo naszej drużynie uratował Norbert Duda, który zagrodził drogę do piłki Arturowi Sławskiemu i został sfaulowany. W ostatnich minutach dobre zmiany dali Paweł Borowski i Piotr Skirski, starając się poszanować piłkę i nie dać przeciwnikom dojść do głosu. W ten sposób nasza drużyna zapewniła sobie bardzo cenne trzy punkty.

herb UKS DRAGON (2001/2002) Informacje o kadrze UKS DRAGON (2001/2002)