Aktualności

Gramy dalej o Puchar Tymbarku

• autor: jborowski, 2011-05-24 14:16

Zwycięski remis z Orłami Zielonka

We wtorek 24 maja 2011 r. drużyna rocznika 2001 wystąpiła w II rundzie turnieju "Z podwórka na stadion" o Puchar Tymbarku. Na boisku w Ząbkach stawiło się 9 drużyn, które rywalizowały o 5 miejsc premiowanych awansem do kolejnej rundy rozgrywek. W wyniku losowania UKS Dragon został przydzielony do grupy A z Orłami Zielonka i SP 1 Marki. Zwycięzcy grup awansowali bezpośrednio dalej, drużyny z drugich miejsc rozgrywały baraże o pozostałe dwie przepustki.

Pierwszym przeciwnikiem byli Markowianie. Nasza drużyna od początku uzyskała znaczną przewagę. Przez całą pierwszą połowę 20-minutowego meczu przeciwnicy raz gościli pod naszą bramką. Z kolei nasi zawodnicy przeprowadzali atak za atakiem. Rozegrania były jednak dość przypadkowe, bo piłka na nierównej, kępiastej murawie wyczyniała najdziwniejsze harce. Wynik meczu otworzył Patryk Parys, który po kilku akcjach, które spełzły na niczym, zdecydował się na strzał z daleka. To była optymalna decyzja. Piłka zatrzepotała w siatce. Po chwili było już 2-0. Tym razem na strzał zdecydował się Witek Trochonowicz. Nie było to czyste uderzenie. Piłka dostała rotacji i wydawało się, że opuści boisko tuż obok lewego słupka. Nieoczekiwanie jednak na kępie trawy zmieniła kierunek i wpadła do bramki. Przed końcem I połowy wynik podwyższył Bartek Marciniak, bardzo dobrze obsłużony prostopadłym podaniem przez Sebastiana Pedynowskiego, który rozgrywał niezłą patrię na prawym skrzydle. W przerwie cały skład został wymieniony i zmiennicy przez resztę meczu kontrolowali wynik spotkania. Bardzo blisko podwyższenia byli Dudek i Igor Muzal, ale gdy składali się do strzału, piłka znów płatała im figle. Blisko strzelenia honorowego gola byli także Markowianie, ale Kuba Szporka dwa razy wykazał się niesamowitym refleksem. >>>

W drugim meczu rozgrywanym zaraz po pierwszym spotkaliśmy się z Orłami Zielonka. Znów na początku Dragon uzyskał lekką przewagę. O wyniku nie decyduje jednak posiadanie piłki, ani walory artystyczne, tylko strzelone bramki. Po któryms z kolei naszym ataku Orły przypuściły szybką kontrę i objęły prowadzenie. Jeszcze przed przerwą padło wyrównanie za sprawą Witka. Znów zdecydował się na strzał i znów piłka tańcząc na kępach trawy, powoli wturlała się do bramki. Po przerwie nasi zawodnicy jakby lekko opadli z sił, a Orły rozwinęły skrzydła. Po kilku groźnych akcjach Zielonczan ich najlepszy zawodnik wyprzedził naszego środkowego pomocnika i strzelił w samo okienko, nie do obrony.  Znów trzeba było odrabiac straty. Grę drużyny ożywił Paweł Borowski, który wszedł na prawe skrzydło. Walczył i w obronie i w ataku. Po jednej z szarży wzdłuż linii bocznej zagrał ostro w pole karne. Lot piłki przeciął zawodnik Orłów ale tak niefortunnie, że doprowadził do wyrównania. W końcówce obie drużyny próbowały jeszcze przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść, z lekkim wskazaniem na Orły, ale wynik nie uległ już zmianie.

Po remisie Dragona z Orłami o kolejności w grupie decydowało ostatnie spotkanie. Zawodnicy Dragona trzymali kciuki za Markowian, prowadzonych przez trenera Białych Orłów, i wspierali ich swoim dopingiem. Ci dzielnie się trzymali z faworyzowanym przeciwnikiem. Objęli nawet prowadzenie ale tylko na minutę. Po kilku chwilach na czoło wyszły Orły, ale tuż przed przerwą same  doprowadziły do wyrównania. Tym razem to chłopcy z Zielonki grali drugi mecz z rzędu i to im było trudno przez cały mecz utrzymać równe wysokie tempo w prażącym słońcu. W II połowie ambitnie zdobyli jeszcze 2 bramki, ale zabrakło juz czasu i sił na zryw, dający bezpośredni awans, kosztem Dragona. Pozostała im gra w barażach i na tle innych drużyn nie byli bez szans.

Kolejną rundą będzie finał wojewódzki, który zostanie rozegrany w najbliższy poniedziałek 30 maja 2011 r. na boiskach Bemowskiego Ośrodka Piłkarskiego, przy ul. Obrońców Tobruku.

Grupa A

UKS Dragon Bielany - SP 1 Marki 3:0
Bramki:
1-0 Patryk Parys strzałem z dystansu
2-0 Witek Trochonowicz delikatna wkrętką
3-0 Bartek Marciniak z pola karnego po prostopadłym dograniu przez Sebastiana Pedynowskiego.

3. SP 1 Marki                  0      2-7

Grupę B wygrała Varsovia Warszawa, grupę C SP 114 z Targówka.
Do baraży zakwalifikowały się UKS Orły Zielonka, UKS Kobiałka i Pogoń Grodzisk.
W barażach awans wywalczyły UKS Orły Zielonka i Pogoń Grodzisk.
Na rozgrywkach grupowych udział w turnieju zakończyły SP 1 Marki, SP Pilawa i SP Nasielsk.