Logowanie

Aktualności

Żegnaj ligo, czas na pracę

• autor: jborowski, 2015-11-09 14:33

W miniony weekend trampkarze rocznika 2001/2002 rozegrali dwa mecze. Pierwszy - z Mławianką Mława - był pożegnalnym meczem ligowym, rozegranym w tej rundzie. Drugi - z Balkan Team - rozpoczął cykl meczów sparingowych, które w najbliższym czasie będzie rozgrywać nasza drużyna. Oba mecze zakończyły się porażkami Dragonów 1:3 i 1:2, ale pokazały nad czym drużyna musi pracować, by iść do przodu. Teraz będzie dużo czasu by wszystkie te elementy poprawić. Zawodników czeka solidna praca już od najbliższego treningu.

Krótkie relacje z meczów w rozwinięciu >>>

Mławianka mimo zwycięstwa pozostała na miejscu zagrożonym spadkiem. Swój mecz wygrała bowiem także Legionovia i utrzymała przewagę jednego punktu. Zespół z Legionowa pokonał AP Sochaczew, odbierając tej drużynie ostatnie nadzieje na utrzymanie. W ostatnim meczu 13. kolejki PAF Płońsk bezbramkowo zremisował z Wisłą Płock. Podział punktów spowodował, że nasz zespół pozostał na drugim miejscu w tabeli. Nie ma jednak wątpliwości, że obie te drużyny zapolują na nie w przyszły weekend. Jeśli PAF i Wisła wygrają swoje mecze Dragoni zakończą rundę w środku tabeli - na czwartym miejscu. W przypadku potknięcia któregoś z tych zespołów utrzymamy miejsce na podium. Strata punktów Mławianki z Wisłą Płock spowoduje, że to drużyna z Mławy opuści szeregi ligi wojewódzkiej. Tylko jej wygrana i strata punktów Legionovii, dają Mławiance szanse na utrzymanie. Wszystkie mecze ostatniej kolejki rozegrane zostaną w sobotę 14 listopada o godz. 11.00.

Mecz ligowy z Mławianką Mława był niezłym widowiskiem. Od początku z większym zacięciem zagrali występujący w roli gospodarzy Mławianie. Nie jest to jednak zaskoczeniem, zważywszy że ambitnie walczą o pozostanie w rozgrywkach wojewódzkich. Ich zaangażowanie i konsekwencja w grze zostały nagrodzone. W 16 i 21 minucie wykorzystali błędy naszej drużyny przy wyprowadzaniu piłki i wyszli na dwubramkowe prowadzenie. Szczególnej urody była druga bramka, gdy napastnik gospodarzy został obsłużony znakomitą wrzutką w pole karne, z lewego skrzydła, mijającą całą naszą formacje obronną. Sześć minut później nasza drużyna strzeliła kontaktowego gola, po zespołowym rozegraniu piłki i poczuła, że kolejna bramka też jest w ich zasięgu. Swoje pierwsze trafienie w sezonie zanotował Albert Awłas, który już wcześniej miał dogodną sytuację, ale zdecydował się na łatwy do obrony strzał półgórny. Piłkę dograł mu Eryk Stawicki-Górniewicz. Ostatnie 10 minut I połowy i pierwszy kwadrans II części to okres przewagi Dragonów, w którym wypracowali kilka wyśmienitych okazji do wyrównania. Do szczęścia brakowało tylko skuteczności. W najdogodniejszych sytuacjach Kacper Dziewicki trafił z metra w słupek, a Kacper Kuczka pośpieszył się ze strzałem z dystansu w sytuacji, gdy miał otwartą autostradę do bramki. Nasi zawodnicy próbowali także skopiować  wyczyn Mławianki przy drugiej bramce i prawie się udało. Ale jak wiadomo prawie robi wielką różnicę. Gospodarze czujnie czekali na okazję do kontry. Taka nadarzyła się w 63 minucie. Podobnie jak przy pierwszej bramce jeden z naszych zawodników rozpoczął niepotrzebny drybling w środku pola i zamiast w porę podać do jednego z nieobstawionych kolegów, wzięty w kleszcze, stracił piłkę. Ta szybko powędrowała do rozpędzonego zawodnik Mławianki, który w pełnym biegu strzelił silnie, płasko, przy słupku. Nasz bramkarz, choć wyciągnął się jak struna, mógł już tylko sięgnąć po piłkę do siatki. Autorem wszystkich goli dla Mławianki był Przemysław Cieślak. Po naszych zawodnikach było widać frustrację takim obrotem sprawy, a to nie pomogło, by skutecznie odpowiedzieć gospodarzom.

W niedzielę na boisko wyszli zmiennicy z meczu w Mławie oraz zawodnicy z mniejszym stażem w zespole, dopiero pracujący na to by trafić do kadry ligowej. Przeciwnikiem był zespół Balkan Team. Nasza drużyna przez większość spotkania miała przewagę w posiadaniu piłki, ale niewiele z tego wynikało dla wyniku meczowego. Klarownych sytuacji i po jednej i po drugiej stronie było jak na lekarstwo. W końcu wynik spotkania otworzyli zawodnicy drużyny przeciwnej. Nasz debiutujący między słupkami młody golkiper niefortunnie wybił piłkę. Ta trafiła pod nogi przeciwnika i mimo że nasz bramkarz ofiarnie próbował ratować sytuację, nie zapobiegł utracie gola. Na początku drugiej połowy trochę przycisnęli nasi zawodnicy i niebawem po ładnej zespołowej akcji wyrównali. Gola strzelił Sebastian Błotnicki, a podaniem z lewego skrzydła obsłużył go Piotr Skirski. Sebastian miał jeszcze jedną znakomitą sytuację, ale tym razem nie udało mi się pokonać bramkarza. W końcówce wynik spotkania ustalił przeciwnik po strzale z rzutu wolnego. Nasi zawodnicy mieli jeszcze szansę na wyrównanie, ale w szybkiej kontrze piłki nie opanował Konrad Szymański i wynik już nie uległ zmianie. Po meczu zawodnicy wysłuchali uwag Trenera i już wiedzą nad czym będą pracować.