Logowanie

Aktualności

Sezon rozpoczęty

• autor: jborowski, 2015-03-22 20:24

Pierwszy ligowy mecz w barwach Dragona rozegrali Kacper Kuczka (pierwszy od lewej), Michał Karnas (szósty od lewej) i Piotr Skirski (pierwszy od prawej).

Jest takie niemieckie powiedzenie "Aller guten Dinge sind drei" - "Wszystkie dobre rzeczy są trzy". Pasuje ono za ilustrację otwarcia ligowego sezonu. Trzy bramki, trzy punkty i trzy udane debiuty ligowe. Drużyna rocznika 2001 rozpoczęła rozgrywki ligowe od wygranej z UKS Bródno 3:0 (3:0). Zwycięstwo nie przyszło jednak łatwo. Do zdobycia pierwszej bramki w 22 minucie przewagę mieli goście z Bródna. Dopiero wtedy przeciwnicy rozluźnili szyki obronne i przed przerwą udało się uzyskać kolejne dwa trafienia. Po przerwie Trener wykorzystał wszystkie siedem zmian. Zawodnicy ze świeżymi siłami zagrali z zaangażowaniem i utrzymali przewagę wypracowaną przez kolegów.

Relacja w rozwinięciu >>>

W meczu na szczycie naszej grupy Victoria Sulejówek uległa Białym Orłom 3:5. Dzięki temu Białe Orły pozostały na pozycji lidera. Gospodarze mogą czuć się skrzywdzeni przez sędziego, ten odebrał im bowiem punkt, uznając dwa gole strzelone ze spalonego. Obie drużyny grały odważnie w ofensywie. Więcej okazji miały Białe Orły. One za tydzień zmierzą się z naszą drużyną.

W drugim niedzielnym meczu Mazur Radzymin pokonał w Siennicy tamtejszy PKS LIFE 4:3 i zrównał się punktami z liderem.

W meczach Ekstraligi padły wyniki: Radomiak - Legia 1:7, Piaseczno - Znicz 0:4, Polonia - Wisła Płock 3:1. W meczu Gwardii z Escolą padł remis 1:1. Cały mecz w drużynie z Mokotowa zagrał Patryk Parys. Na zapleczu ekstraligi w grupie I liderem jest Ursus, który ma tyle samo punktów (po 6) co Varsovia, Bug i Legionovia. Bug wygrał z byłym ekstraligowcem PAF Płońsk 3:1. W II grupie na czele z 3 punktami jest aż 6 drużyn. Najlepszy bilans bramkowy ma SEMP Ursynów. W równoległej do naszej II (zachodniej) grupie WLT U-14 liderem jest Olimpia Warszawa.

Początkowe minuty spotkania należały do naszej drużyny. W 2 minucie Kacper Dziewicki w walce bark w bark wywalczył piłkę i podał do wychodzącego na czystą pozycję Janka Królikowskiego. Ten ruszył w stronę bramki przeciwnika a gdy był na krawędzi pola karnego z impetem wpadł na niego obrońca Bródna. Ciężki faul. Defensor gości nie mógłby mieć pretensji, gdyby sędzia odgwizdał rzut karny i wyciągnął czerwony kartownik. Piłka została jednak ustawiona metr przed polem karny, a sędzia nie zdecydował się nawet na karę minutową. Jak tłumaczył na gorąco, piłka była odchodząca od pola karnego, co było całkowicie błędną oceną sytuacji. Piłka wypuszczona przez Janka doturlała się do bramkarza, a tylko staranowany Janek leżał trzy metry dalej w kierunku narożnika boiska. Na szczęście po interwencji służby medycznej mógł kontynuować grę. Kacper Dziewicki przestrzelił z wolnego. Jeszcze przez trzy minut nasza drużyna miała inicjatywę. Między innymi Tomek Molik starał się dograć na szpicę do Kacpra Dziewickiego, ale bramkarz gości wybiegając przed pole karne oddalił niebezpieczeństwo. Od 7 do 18 minuty gra toczyła się wyłącznie na naszej połowie. Nasi zawodnicy starali się grać po ziemi, ale kolejne piłki padały łupem gości. Przeciwnicy z kolei dochodzili do 16. metra a tam pierwsze skrzypce grali Michał Kapełuś i Kuba Papliński. Z kolei na skrzydłach bezbłędnie interweniowali Bruno Wałecki i Marek Żewłakow. Gdy nasi obrońcy dopuścili do strzału na posterunku był jeszcze Artur Małecki. Tym razem wziął te rękawice przyciągające piłkę. ;) Wreszcie naszym zawodnikom udało się wyrwać z pułapki czasoprzestrzennej i przekroczyć połowę boiska. Od razu przenieśli się pod bramkę przeciwnika i po rzucie rożnym Janek oddał strzał w światło bramki. Piłkę złapał jednak dobrze ustawiony golkiper gości. Goście zrewanżowali nam się strzałem z rzutu wolnego z 20 metra. Nie stanowił on jednak krytycznego zagrożenia. Z kolei nasi zawodnicy wyprowadzili akcję prawą stroną i po dośrodkowaniu Sebastiana Pedynowskiego obserwowaliśmy, kto szybciej dosięgnie piłki - bramkarz czy nasz napastnik. Szybszy był golkiper gości, który momentalnie ekspediował piłkę na środek boiska. Tam Kuba Papliński skutecznie powalczył z rosłym napastnikiem z Bródna o górną piłkę, jednocześnie podając do Kacpra Kuczki. Nasz debiutant w składzie miał czas przymierzyć i to zrobił. Strzelił z 20 metrów nad cofającym się bramkarzem i pierwszy gol rundy rozradował zawodników, trenera i publiczność.
Zawodnicy z Bródna rzucili się do odrabiania straty, ale jednocześnie się odkryli. Pierwszym, który chciał to wykorzystać był Kacper Dziewicki. Jego strzał w pełnym biegu z lewej nogi został jednak obroniony przez przeciwnika. Niedługo potem do bramki trafił Janek Królikowski, ale w momencie podania był na spalonym i sędzia słusznie nie uznał gola. Akcja za akcję, ale nasi obrońcy są czujni. Defensywa przeciwnika także. Nie dają Kacprowi Kuczce wykonać powtórki, choć znów dostaje świetną piłkę przed polem karnym. W 29 minucie wyprowadzamy akcję od tyłu. Piłka wędruje jak po sznurku prawy skrzydłem. Wreszcie wrzuca ją w środek Kacper Dziewicki. Tak przedziera się pod bramkę Janek Królikowski, kładzi bramkarza i precyzyjne wykorzystuje 30 cm lukę między słupkiem a wjeżdzającym wślizgiem zawodnikiem Bródna. 2:0.
To jeszcze nie koniec emocji. Nasi zawodnicy grają coraz swobodniej, wreszcie wygrywając pojedynki jeden na jeden i grając precyzyjnie piłką. Bródno także próbuje składną akcją rozmotować naszą obronę, ale to nasi obrońcy po raz kolejny są górą. Na minutę przed końcem połowy aut mają zawodnicy Bródna. Piłkę przejmuje jednak Paweł Borowski i zagrywa do Janka Królikowskiego. Trzeba przyznać, że Janek zachował się jak rasowy napastnik, błyskawicznie uwalniając się spod opieki i wychodząc sam na sam z bramkarzem. Techniczny strzał przy prawym słupku i jeeeeeeeeeeeest.... 3:0!.

Po przerwie do ataku rusza Bródno. Przed naszym polem karnym nie zdąża z interwencją Kuczer i goście mają rzut wolny. Z perspektywy ławki wydawało się, że piłką zdejmie pajęczynę w okienku bramki, ale na szczęście był to strzał chybiony. Za chwilę powtórka choć z nieco dalszej odległości. Tym razem jednak piłkę łapie Artur. W rewanżu nasi zawodnicy kilkukrotnie strzelają na bramkę gości, ale bez wymiernego skutku. Od 45 minuty Trener dokonuje zmian, w krótkich odstępach czasu wpuszczając na boisko wszystkich rezerwowych: Franka Kwietnia, Konrada Koniora, Konrada Szymańskiego, Alberta Stramę, Alberta Awłasa oraz debiutantów - Piotrka Skirskiego i Michała Karnasa. Wszyscy grają niezłe zawody. Bródno parę razy było groźne, ale i nieskuteczne. Nasi zawodnicy kilka razy też wyszli z akcjami, ale wynik meczu nie uległ już zmianie.