Logowanie

Aktualności

Dragon 2003 trzeci w w turnieju FIT MIX w Bydgoszczy

• autor: piowa1, 2013-03-18 09:33

W sobotę o 5:30 wyruszyliśmy na turniej FIT MAX CUP do Bydgoszczy organizowanym przez Polonię Bydgoszcz (dawniej znaną nam jako Chemik Bydgoszcz). Podróż minęła bez żadnych przygód, po przyjeździe odbyliśmy krótką rozgrzewkę i nastąpiła uroczysta prezentacja drużyn. Trzeba przyznać organizatorom, że wszystko było dopięte na ostatni guzik....

Dalszy ciąg relacji trenera Kamila w rozwinięciu...

Dragon – Polonia Bydgoszcz II 0-2

Pierwszy mecz i zaczynamy z wysokiego szczebla od meczu z silną drużyną gospodarzy. Mecz bardzo wyrównany dużo walki na całym boisku, gospodarze bardzo mądrze operują piłką, lecz do 7 minuty bramkarze obu drużyn nie mają za wiele pracy. Niestety pierwszy błąd w naszej obronie i robi się 0-1, próbujemy gonić wynik, ale tracimy drugą bramkę. Ale co nas nie zabije to nas wzmocni.

Dragon – Olimpia Grudziądz 0-0

W drugim meczu wychodzimy bardzo zdeterminowani by zdobyć upragnioną bramkę, lecz jest to chyba nasz najgorszy mecz tego dnia. Obie drużyny nie mają pomysłu na umieszczenie piłki w siatce i mimo dogodnej sytuacji w końcówce meczu Kuba minimalnie przestrzelił.

Dragon – Zawisza Bydgoszcz 2-2 (gole Janek, Gracjan)

Trzeci mecz gramy z silną drużyną Zawiszy, niestety zaczyna się nie po naszej myśli, bo miejscowi już w 4 minucie po mocnym uderzeniu pod poprzeczkę wychodzą na prowadzenie. Dragoni jednak się nie poddają i minutę później po dośrodkowaniu Olka z rzutu rożnego Janek mocnym strzałem doprowadza do wyrównania. Chwilę potem mocne uderzenie Gracjana w długi róg i wychodzimy na prowadzenie. W końcówce jednak pięknego gola strzela zawodnik Zawiszy lobując naszego bramkarza. Bardzo dobry mecz obu drużyn, wiele sytuacji bramkowych i walka do ostatnich sekund o zmianę rezultatu.

Dragon – Arka 0-1

Mecz z Arką zaczynamy bardzo skoncentrowani i liczymy na pierwsze zwycięstwo w tym turnieju, pierwsze minuty to okres bardzo wyrównanej gry, ale tu klasę pokazują przeciwnicy, doskonałe podanie na prawe skrzydło i w sytuacji 1 na 1 z bramkarzem napastnik Arki strzela gola. Chłopcy jednak się nie załamują i chwilę potem groźne uderzenie Kuby broni bramkarz. Mija chwila i po podaniu Olka, sam na sam z bramkarzem wybiega Krzysiek, ale jego strzał broni golkiper z Gdyni. Natomiast ostatnie 5 minut to popis naszej gry, Arka praktycznie nie wychodzi z własnej połowy, doskonałe sytuacje do zdobycia gola marnuje Gracjan, Janek i Maciek. Czego zabrakło? Może szczęścia, może drugiej tak wyrównanej „szóstki” na ławce jak u przeciwników. Jak się okazało w rozrachunku końcowym to Arka grała najrówniej i została zwycięzcą turnieju – gratulacje!!!

Dragon – Lechia Gdańsk 2-1 (2 gole Gracjan)

Pierwszy mecz po obiedzie i pierwsze zwycięstwo. Zaczęliśmy ospale i ambitnie walczący Lechiści   zdobywają gola jako pierwsi. Później do głosu dochodzą Dragoni, dwa doskonałe podania Olka i siła spokoju Gracjana z przodu sprawia, że dwukrotnie możemy się cieszyć ze zdobytego gola. Możemy jeszcze podwyższyć prowadzenie, ale strzał Janka jest minimalnie niecelny, a Maciek uderzył za lekko.

Dragon – Polonia Bydgoszcz I  1-0 (gol Janek)

Mecz  zaczął się od zdecydowanych ataków gospodarzy, ale dwa silne strzały bardzo pewnie obronił Bartek Sobolewski. Dragoni dosyć szybko opanowali sytuację na boisku i przenieśli grę na połowę przeciwnika. Pierwszy strzał Gracjana bramkarz wybił na róg, ale chwilę później popisowa akcja naszych zawodników 4 podania z pierwszej piłki i Janek strzałem z bliska zdobywa bramkę. W końcówce w doskonałej sytuacji znajduje się Iwo, ale zabrakło zimnej krwi i wynik do końca nie ulega zmianie.

Dragon – Polonia Środa Wlkp. 2-0 (2 gole Janek)

Mecz z silną drużyną Polonii zaczynamy bardzo zmobilizowani(obiecuję chłopakom pizze jak wygramy;). I od początku spotkania Dragoni zdominowali drużynę Polonii, która była wymieniana jako jeden z faworytów do zwycięstwa w tym turnieju. Gramy szybko, składnie, chłopcy wymieniają się pozycjami i w 4minucie po mocnym strzale Janka wychodzimy na prowadzenie. Po tym golu całkowicie ucichła liczna grupa kibiców Polonii, która od początku żywiołowo dopingowała swoich piłkarzy. My natomiast wygrywaliśmy pojedynki w środkowej części boiska i po zagraniu piłki przez Kajtka do Janka, ten drugi po raz kolejny pokonuje bramkarza Polonii. Chwilę potem Bartek Bartosik wygrywa pojedynek sam na sam z napastnikiem przeciwników, a w końcówce meczu w idealnej sytuacji myli się Maciek. Jak się okazało olbrzymia maskotka, która kibicowała Polonii, a przed meczem przybijała „piątki” z Dragonami i życzyła powodzenia – przyniosła nam szczęście.

W ostatecznym rozrachunku zostaliśmy sklasyfikowani na 3 miejscu co wywołało burzę radości wśród chłopców. Olek Florczuk został wybrany najlepszym graczem Dragona. Wyprawę do Bydgoszczy należy uznać nie tylko za udaną z punktu sportowego i możliwość rywalizacji z tak silnymi rywalami, ale przede wszystkim jako dobrą zabawę i ciekawą przygodę. Organizatorzy i sponsorzy zadbali by każdy z młodych adeptów piłki nożnej otrzymał upominki oraz medal i czuł się zwycięzcą, zorganizowano obiad dla piłkarzy oraz uroczystą prezentację drużyn. Odbył się konkurs strzałów do bramki kibiców i rodziców z połowy boiska - Wojtek Sienicki był o włos od wygranej, jak się później okazało potrzeba było kilkanaście strzałów do wyłonienia zwycięzcy( po turnieju piłkę ustawił na środku Janek i trafił za pierwszym razem;) Trenerzy dostali „PIŁKARSKĄ PODKOWĘ SZCZĘŚCIA”. Jeszcze raz WIELKIE podziękowania dla organizatorów, sponsorów i trenera Roberta, bardzo wysoko postawiliście poprzeczkę dla tych, którzy będą chcieli zorganizować podobny turniej.

Osobiście dziękuje po raz kolejny Dragonom, że podołali trudom tak ciężkiego wyjazdu, WIELKIE podziękowania dla Wojtka i Tomka, oraz dla pozostałych rodziców za pomoc przy organizacji wyjazdu.