Logowanie

Aktualności

Piąte zwycięstwo ligowe rocznika 2003

• autor: piowa1, 2012-10-22 16:56

W sobotę 20 października Dragoni rocznika 2003 rozegrali mecz ósmej kolejki ligowej, w którym pokonali drużynę ZWAR Międzylesie 15:1 (3:0, 5:0, 3:0, 4:1). Golestrzelili Janek 7, Krzysiek 4 oraz Antek, Bartek Sobolewski, Iwo i Kajtek po jednym.

Relacja trenera Kamila w rozwinięciu...

Skład: Bartek Bartosik, Maciek Wągrodzki, Iwo Wiszejko, Olek Florczuk, Kajtek Feleszko, Krzysiek Nosow, Antek Chylak, Bartek Sobolewski i Janek Siennicki

Po wtorkowej porażce z MUKS-em Praga podchodziliśmy do spotkania ze ZWAR-em zmobilizowani i bardzo skoncentrowani, rywal w naszej grupie wygrał z Drukarzem i zremisował z Pogonią Józefów, czyli z zespołami z którymi doznaliśmy porażek. Mecz ułożył się wyśmienicie, bo już w 30 sekundzie Krzysiek uderza sprzed pola karnego, a piłka wpada po rękach bramkarza do siatki. W 3 minucie meczu Krzysiek wykonuje rzut rożny, a Janek wyskakuje do góry i prawą nogą strzela obok bezradnego bramkarza, rożny i gol jakby skopiowany z wtorkowego meczu. Dragoni dominowali w tej kwarcie raz po raz zagrażając bramce gości, a piłkarze ZWAR-u cierpliwie konstruowali akcje i dwukrotnie byli blisko zdobycia gola: za pierwszym razem nasi obrońcy zgubili krycie i groźny strzał piłkarza z Międzylesia minął światło naszej bramki, a chwilę potem doskonałą interwencją błysnął Bartek ratując nasz zespół w sytuacji „sam na sam”. My w końcówce zdobyliśmy trzeciego gola pieczętując swoją przewagę w tej kwarcie.

W drugiej kwarcie nadal Dragoni przeważali, doskonale na boisko wprowadził się Antek, który strzelił gola już w drugiej minucie, a ozdobą tej części gry była bramka Janka z rzutu wolnego, techniczny strzał ponad murem wpadł prawie w lewe okienko bramki strzeżonej przez bramkarza gości. Janek strzelił jeszcze jednego gola, a dwoma trafieniami popisał się Krzysiek, który trafiał z pozycji teoretycznie trudniejszych niż akcja sam na sam, której nie wykorzystał na początku meczu. W końcówce po bardzo ładnej akcji Zwar-u zabrakło zawodnika zamykającego dośrodkowanie na drugim słupku.

Trzecią kwartę zaczynamy od strzału Kajtka w poprzeczkę, chwilę później dobra akcja  i dośrodkowanie Kajtka, a do piłki nie zdążył dobiec Bartek Sobolewski. Zwar odpowiada natomiast dwukrotnie strzałami z dystansu, ale przyjezdnym brakuje precyzji, pozostałe akcje bardzo dobrze w środku rozbijają Olek z Iwo. W 8 minucie bardzo ładną akcję przeprowadza Dragon, Olek zagrywa do Kajtka na lewe skrzydło, ten dopada do piłki i zagrywa piłkę po ziemi na długi słupek, gdzie formalności dopełnia Krzysiek. Mija moment i akcję sam na sam golem kończy Kajtek, pokazując naszemu napastnikowi jak to się robi. W końcówce trafienie notuje jeszcze Janek.

Czwarta kwarta rozpoczyna się od walki w środkowej części boiska, ambitnie walczący goście nie rezygnują ze zdobycia choćby jednej bramki, ale to znowu my zdobywamy gola po strzale Janka z dystansu. Zwar wyprowadza groźną kontrę, ale bardzo pewnie w obronie gra dziś Maciek i wyłuskuje piłkę napastnikowi gości, a my wyprowadzamy kontrę i po akcji prawym skrzydłem upragnionego gola strzela Bartek Sobolewski. Dwie minuty potem po zagraniu piłki z lewej strony boiska od Kajtka gola strzela Iwo. Następnie dwie ofensywne akcje przeprowadzają zawodnicy z Międzylesia i po jednej z nich niepewnie interweniuje nasz bramkarz, a piłkę z bliska umieszcza w bramce napastnik Zwar-u. W końcówce kolejnego gola strzela Janek ustalając wynik spotkania.

Na koniec podziękowania dla piłkarzy obydwu drużyn za serce i wolę walki, brawa dla piłkarzy Zwar-u za ambicję i walkę do końca mimo niekorzystnego wyniku (w drużynie Zwar-u grało tylko kilku chłopców  z rocznika 2003, reszta to młodsi koledzy – sami wiemy jak rok temu ciężko było nam choćby strzelić gola w meczach z rok starszymi zespołami). Dziękuje Dragonom za  ambicję i walkę, na niezłym poziomie była skuteczność w dzisiejszym meczu, dobrze wyglądała gra w środku i obronie, musimy jednak poprawić współpracę naszych skrzydłowych z napastnikiem  oraz środkiem pomocy, a wtedy gra będzie bardziej płynna, a akcje będą bardziej efektowne.

1-0 gol Krzysiek as. Olek

2-0 gol Janek as. Krzysiek

3-0 gol Janek bez asysty

4-0 gol Antek as. Krzysiek

5-0 gol Krzyśka bez asysty

6-0 gol Janka z rzutu wolnego

7-0 gol Janka as. Olek

8-0 gol Krzysiek bez asysty