Logowanie

Aktualności

Drugie zwycięstwo ligowe rocznika 2003

• autor: piowa1, 2012-09-30 04:36

W sobotę 29 września Dragoni rocznika 2003 odnieśli drugie zwycięstwo w lidze pokonując drużynę Marcovii.

MTS MARCOVIA - UKS DRAGON   0:9 (0:3, 0:2, 0:2, 0:2)

Gole zdobyli: Kajtek 3, Krzysiek 3, Iwo, Janek i Antek (karny)

Relacja trenera Kamila w rozwinięciu...

Skład Dragona:

Bartek Bartosik, Kuba Skwirtniański, Janek Sienicki, Iwo Wiszejko, Olek Florczuk, Kajtek Feleszko, Krzysiek Nosow, Dominik Giblewski, Maciek Wągrodzki i Antek Chylak

I kwarta

Mecz w Markach Dragoni zaczęli z animuszem i od pierwszych minut starali się narzucić swój styl gry co zaowocowało  golem już w 4 minucie. Janek z autu do Krzyśka ten odgrywa piłkę Kajtkowi, który pewnym strzałem otwiera wynik spotkania. Chwilę później sfaulowany na połowie przeciwników zostaje Kajtek, rzut wolny wykonuje Janek, a jego mocny strzał tuż obok słupka przepuszcza zdezorientowany bramkarz gospodarzy. Mimo prowadzenia Dragoni grają zbyt nerwowo, brakuje dokładności i spokoju przy rozgrywaniu akcji. Piłkarze Marcovii ruszają do odrabiania strat, ale nasza obrona nie pozwala rozwinąć skrzydeł gospodarzom. Następnie Dragoni wykonują rzut z autu pod polem karnym przeciwników, strzał na bramkę-piłka ląduje na poprzeczce, a w zamieszaniu podbramkowym najlepiej odnajduje się Kajtek, który podwyższa wynik na 3:0 dla Dragona. Przeciwnicy oddają jeszcze groźny strzał, ale na nasze szczęście niecelny.

II kwarta

Najlepsza kwarta Dragona w dzisiejszym spotkaniu. Kilkakrotnie szybka wymiana podań między naszymi piłkarzami stwarza zagrożenie pod bramką Marcovii, ale gola zdobywamy po 5 minutach: Olek prostopadłe podanie do Krzyśka, a ten w sytuacji sam na sam strzela po ziemi obok nogi bramkarza. Chwilę później popisowa akcja Olka pod bramką gospodarzy, pięknymi zwodami okiwał dwóch przeciwników i szybko zagrał do Krzyśka, któremu zostało tylko przyłożyć nogę i mamy 5:0. Piłkarze Marcovii znowu uderzają z daleka, ale mocny strzał pewnie broni Bartek. W następnej akcji udało się piłkarzom z Marek wywalczyć rzut rożny, ale zbyt mocne dośrodkowanie nie zagroziło naszej bramce. Natomiast Dragoni po kilku ładnych akcjach, mają znakomite okazję do podwyższenia wyniku, ale kolejno Antkowi, Maćkowi i Dominikowi brakuje „chłodnej głowy” pod bramką rywali.

III kwarta

Chłopcy zaczynają od mocnego uderzenia i jedna z pierwszych akcji sprawia, że w sytuacji sam na sam z bramkarzem jest Iwo, ale na szczęście gospodarzy to golkiper wychodzi zwycięsko z tego pojedynku. Ale co się odwlecze... na rajd lewą stroną decyduje się Kuba(bardzo pewnie grający dziś w defensywie), przedziera się w pole karne i zagrywa na długi słupek gdzie szóstego gola zdobywa właśnie Iwo. Chwilę później mamy najpiękniejszą akcję meczu: szybka wymiana 4 podań na lewej stronie między Krzyśkiem, Antkiem i Jankiem, a ten ostatni markuje strzał i zagrywa piękną prostopadłą piłkę w pole karne obok zdezorientowanych graczy gospodarzy, którą 3 metry przed bramką otrzymuje Kuba i oddaje lekki techniczny strzał w długi róg bramki, ale niestety piłka trafia w słupek. Następnie trzy groźne akcję przeprowadzają gracze Marcovii wykorzystując nasze złe krycie i ustawienie w środkowej części boiska, ale od straty gola ponownie ratuje nas Bartek, a w dwóch innych akcjach brakuje miejscowym precyzji. W końcówce kwarty znakomitą okazję do zdobycia gola zmarnował Maciek, ale chwilę potem złe wybicie piłki przez bramkarza wykorzystał Krzysiek i zrobiło się już 7:0, a Krzyś zapisał na swoim koncie hattricka.

IV kwarta

Dragoni walczą o zdobycie kolejnych goli zapominając o grze w obronie i po  jednej z akcji gospodarze mają rzut wolny przed naszym polem karnym, do piłki podchodzi zawodnik z nr 7, który podczas dzisiejszego spotkania kilkakrotnie pokazał, że ma bardzo mocne uderzenie, ale strzela bardzo niecelnie. My odpowiadamy silnym uderzeniem Olka, ale również naszemu zawodnikowi brakuje precyzji. Kolejna akcja to szybki wyrzut z autu Janka, w pole karne z prawej strony wbiega Kajtek i mocnym strzałem w krótki róg kompletuje dziś hattricka. Następnie gra przenosi się do środka boiska i przez kilka minut żadna z drużyn nie ma okazji do zdobycia gola. Pod koniec spotkania na rajd prawą stroną decyduje się Janek i zostaje sfaulowany w polu karnym Marcovii, do karnego podchodzi Antek i mocnym strzałem w lewy róg ustala wynik meczu na 9:0 dla Dragona. Piłkarze Marcovii przeprowadzają jeszcze jedną groźną akcję, ale Bartek spisuje się dziś bez zarzutu i kończymy mecz bez straty bramki.

Podsumowanie

Wielkie podziękowania dla piłkarzy, rodziców oraz kibiców obydwu drużyn za rozegrany mecz, zaangażowanie oraz sympatyczną atmosferę. Pewna wygrana Dragonów, kilka bardzo fajnych akcji, dużo goli i wreszcie „zero z tyłu”. Natomiast z drugiej strony zbyt dużo nerwowości przy rozgrywaniu akcji, brak „chłodnej głowy” przy akcjach bramkowych i kilka razy zgubione krycie to  elementy nad którymi musimy nadal ciężko pracować, by w kolejnych meczach pokazać futbol, który cieszy oko ;-)