Logowanie

Aktualności

Dragon piąty a MUKS Praga jedzie do Mediolanu

• autor: jborowski, 2012-09-24 22:25

Piąte miejsce w Polsce to lokata, na której Dragoni zakończyli swoją przygodę z największym turniejem piłkarskim dzieci do lat 11 im. Marka Wielgusa. To jeden z największych sukcesów tej drużyny i niewątpliwy postęp w stosunku do roku ubiegłego. Wówczas w ogólnopolskich finałach turnieju o puchar Tymbarku nasza drużyna zajęła 8 miejsce, odstając poziomem od głównych aktorów turnieju. Tym razem wszyscy rywale byli w zasięgu naszej drużyny i decydowała dyspozycja chwili. W ćwierćfinale zawodów Dragoni ulegli Koronie Kielce 1:2, występującej pod szyldem Kondycji Kielce. Jak się okazało był to późniejszy triumfator całego turnieju. Po tym meczu pozostaje pewien niedosyt, bo równie dobrze wynik mógł być odwrotny. Przez większość spotkania nasza drużyna była równorzędnym przeciwnikiem, a były momenty że i przeważającym. Zabrakło jednak bezwzględności i wykrzesania maksimum możliwości. >>>

Nasi zawodnicy wyszli na mecz bardzo skoncentrowani. Widać było ducha gry zespołowej. Pierwsze minuty i przeciwnicy chcą sprawdzić czujność Artura. Strzał jest jednak niecelny i Artur nie musi interweniować. W rewanżu zamieszanie pod bramką Kondycji. Z pozycji trybun widać wyraźne zagranie ręką zawodnika drużyny przeciwnej, ale sędzia inaczej interpretuje sytuację. Kolejna akcja i znów Artur wznawia piłkę. Niestety w polu nie ma ruchu zawodników i są kłopoty. Zgodnie z regulaminem piłka musi być zagrana po ziemi w obrębie naszej połowy i to starają się wykorzystać przeciwnicy, grając pressingiem. Bramkarz podaje niezbyt celnie i prawoskrzydłowy ma kłopoty z opanowaniem piłki. Ratuje ją z poswięceniem przed wypadnięciem na aut, ale zabiera mu ją zawodnik z Kielc. Szybka kontra i przegrywamy 0:1.
To zdarzenie nie podłamało naszej drużyny. Wręcz przeciwnie, od razu rzuciła się do odrabiania strat, choć nie było to łatwe. Obrońcy z Kielc dobrze „czytali grę” i naszym zawodnikom ciężko było dojść do klarownych sytuacji strzeleckich. Także dlatego, że sędzia pozwalał na grę dość kontaktową. Pracowały więc nie tylko barki, ale i ręce, a walka obu ambitnych drużyn momentami toczyła się także w parterze. W 8 minucie nasza drużyna wywalczyła rzut rożny. Chłopcy porozumieli się na migi. Bartek Marciniak wrzucił piłkę w pole karne, gdzie znakomicie znalazł się Patryk Parys. Strącił piłkę głową do siatki i nasza trybuna na stadionie Śląska oszalała z radości. Teraz Dra-gon!!!, Dra-gon!!! niosło się ze zdwojoną siłą. Mocne wsparcie dawała dodatkowo ekipa z Pragi. Dziewczęta tuż przy linii bocznej, a ich bliscy na trybunach. Naszym zawodnikom najwyraźniej bardzo taka atmosfera odpowiadała, bo walczyli zażarcie o każdą piłkę. Do końca połowy to oni nadawali ton grze. Emocje sięgały zenitu. Na parę minut przed końcem połowy nasza drużyna otrzymuje rzut wolny sprzed pola karnego. Sebastian strzela mocno po ziemi. Piłka nieznacznie mija lewy słupek, że słychać tylko głośne westchnienie zawodu. Ale co to? Sędzia nakazuje powtórzenie zagrania. Sebastian kopnął bez gwizdka. Znów wstrzymujemy oddech. Traf Sebek, traf! Niestety znów piłka leci tym samym torem za linię końcową. W drugiej połowie gra jest wyrównana. Trochę groźniejsze sytuacje mają Kielczanie. Wykorzystują to, że nasi zawodnicy zapędzają się do przodu i błyskawicznie wyprowadzają akcje. Słabnie pressing naszej drużyny. Na szczęście dobrze w bramce spisuje się Artur (tylko te wznowienia). Nasi zawodnicy też atakują, ale nie ma już takiej walki. Kiedy na 4 minuty przed końcem wszystko wskazuje na remis nasz lewoskrzydłowy daje się przepchnąć o głowę wyższemu zawodnikowi Kondycji, staje na prostych nogach i to jest kluczowy moment spotkania. Wprawdzie po chwili rusza w pogoń, ale ogląda już tylko plecy przeciwnika. A ten strzela lobem nad bramkarzem i wybucha wielka radość w obozie Kielczan. Nasi zawodnicy podrywają się jeszcze do gry, ale to już łabędzi śpiew. Kondycja przejmuje piłkę i najczęściej strzela daleko na sąsiednie boiska, zyskując cenny czas. Niestety sędzia odgwizduje koniec spotkania. To także koniec występów naszej drużyny. Teraz pozostaje kibicować Kondycji by zaszła jak najdalej. Nasze miejsce w drugiej czwórce zawodów będzie zbieżne z jej wynikami. Przede wszystkim kibicujemy jednak dziewczętom z Warszawy. Tuż po nas grają z drużyną z Tychów. Chłopcy biorą bęben i dopingują ile sił w płucach. Dorośli też rewanżują się za doping dla naszych. „Kto najlepiej w piłkę gra?” … „Praga, Praga, Warszawa” okazuje się prorocze. Dziewczynki pokonują dobrze grającą drużynę ze Śląska 1:0. Później pełen emocji, zwrotów akcji i dziwnych decyzji sędziego pojedynek z Ostrovią Ostrówek, zakończony remisem 1:1 (po golu przecwiniczek w ostatniej minucie) i zwycięstwem w karnych. Wreszcie finał ze Stilonem Gorzów, trzymający w napięciu do ostatniej minuty.

Brawo dziewczęta!! Jesteście wielkie!!! W nagrodę pojadą na San Siro do Interu Mediolan. Razem z nimi udadzą się nasi przeciwnicy z ćwierćfinału, którzy w półfinale pokonali SP7 (Polonia) Leszno i w finale ekipę Salos ze Szczecina.

Po turnieju nasi zawodnicy i trenerzy zabalowali jeszcze ze Stefanem Majewskim i DJ-em Ucho…

... i odebrali okazały puchar za V miejsce.

To była wspaniała przygoda.

Wyniki ostatniego dnia:

1/4 Finału B (chłopcy)

UKS Niedźwiadek Chełm – SP Korsze 0:2

UKS Mazovia Tomaszów Mazowiecki – SP 15 Bydgoszcz 0:0 (k. 2:1)

Talent Białystok – SP 7 Leszno 1:2

UKS Dragon Warszawa – SKS Kondycja Kielce 1:2 (bramka: Patryk Parys, - as. Bartek Marciniak)

SP 2 Chełmek – Salos Szczecin 1:5

UKS Rodło Opole – SP 9 Wrocław 1:1 (k. 2:0)