Logowanie

Aktualności

Turniej Milan Sport Cup dla rocznika 2004

• autor: adamus5, 2012-09-16 15:15

Na pierwszym turnieju w sezonie 2012/2013 Milan Sport Cup, który odbył się w sobotę 15 września 2012 w Grodzisku Mazowieckim drużyna Dragona 2004 niestety pokazała bardzo przeciętny poziom swoich umiejętności plasując się na 5 miejscu na 7 startujących drużyn.

Na turniej pojechało 16 zawodników ( w tym trzech nowych kolegów w Dragonie). Gra Dragona przypominała fragmentami grę dzieciaków przed blokiem (rywalizację, który najdłużej utrzyma się przy piłce i strzeli gola zapominając kto jest obrońcą, kto pomocnikiem a kto napastnikiem). Wielka szkoda, że to co np. w sparingu z Izabelinem 2003 w czerwcu tak szybko dzieciaki zapomniały.

Miejmy nadzieję, że to są tylko takie trudne początki i dzieciaki przypomną sobie w jaki sposób gra się zespołowo podaniami.

Krótka relacja w rozwinięciu >>>

W pierwszym meczu Dragona ze Zniczem Pruszków miało się wrażenie, że nasi zawodnicy jeszcze śpią na 15 minut gry 12 minut odbywało się na naszej połowie, gdzie chyba tylko umiejętnościom Kuby Kucharzewskiego nie padło więcej goli niż te 2 strzelone. Nasza drużyna w tym meczu na swoim koncie zanotowała 3 kontry, z których padł jeden dla nas gol strzelony przez Kostka Koroblewskiego, który po odbiciu szczęśliwie od bramkarza wpadł do bramki. Trzeba pogratulować przeciwnikowi, który wykorzystując dokładne podania i przejęcia piłki od naszych zawodników bardzo skutecznie nie pozwalał Dragonowi na indywidualne akcje skrzydłami. Mecz przegraliśmy 1:2.

W drugim meczu Dragona z drugą drużyną LKS Chlebnia II jakby nasi zawodnicy trochę się obudzili, zaczęli więcej biegać po boisku. Zarazem widać było, że zawodnicy z LKS Chlebni II są to chłopcy dopiero początkujący i nie bardzo jeszcze ta gra im wychodzi, ale mało brakowało a obieli by w 2 minucie gry prowadzenie po ładnym strzale na naszą bramkę, które z niemałym trudem wybronił Kuba Kucharzewski. W tym meczu z minuty na minutę Dragon zdobywał większą przewagę w polu i pod bramką przeciwnika co skutkowało 4 golami dla Dragona. Mecz wygraliśmy 4:0. Strzelcami bramek byli Janek Korczyc 2 bramki, nowy nabytek Dragona Nikodem Mazurek 1 bramka i Maciej Błoniarz 1 bramka.

Trzeci mecz Dragona z drużyną z Widok Skierniewice obnażył nasze braki w środku pola i brak pomysłu na rozegranie gry. Przeciwnik był wymagający i wykorzystywał każde niedokładne podanie na swoją korzyść konstruując coraz to groźniejsze akcje. Nawet nasze kilka indywidualnych akcji nie sforsowało obrony przeciwnika. Mecz przegraliśmy 0:3.

Czwarty mecz graliśmy z Milanem Milanówek, który zajął także trzecie miejsce w swojej grupie. Tutaj nasze Dragonki po przemieszaniu trochę składu i oczywiście tak jak pozwalał na to przeciwnik zaczęły trochę więcej podawać piłkę. Jeszcze nie były te podania dokładne, ale Dragon przewyższał przeciwnika szybkością, która pozwalała zniwelować tą niedokładność podań. Mecz zakończył się wygraną Dragona 2:0. Strzelcami bramek byli Kuba Linkiewicza 1 bramka i Janek Dudkiewicz 1 bramka.

Piąty mecz po uzgodnieniach z organizatorem z powodu wycofania się jednej drużyny z turnieju rozegraliśmy jako rewanżowe z Milanem Milanówek. Tutaj sytuacja podczas meczu wyglądała bardzo podobnie jak w pierwszym meczu z tą różnicą, że Dragon wygrał 1:0. Strzelcem bramki był Bartek Giblewski.

Takie są moje obserwacje na temat tego turnieju w Grodzisku Mazowieckim rozegranym przez Dragona 2004, zapraszam do podzielenia się swoimi opiniami na temat turnieju w komentarzach.