Pierwsze ligowe zwycięstwo rocznika 2003

Dragon 2003 odniósł pierwsze zwycięstwo pokonując

GKP Targówek Skok Wołomin 4:1 (2:1, 0:0, 0:0, 2:0)

Krótka relacja w rozwinięciu...

Skład Dragona:

Bartek Bartosik, Kuba Skwirtniański, Janek Sienicki, Maciek Wągrodzki, Olek Florczuk, Kajtek Feleszko, Krzyś Nosow, Antek Chylak, Iwo Wiszejko, Bartek Sobolewski, Dominik Giblewski

Kwarta I

Piłkarze GKP Targówek od początku meczu ruszają ostro do przodu i przejmują inicjatywę, Dragoni cofnięci na swoją połowę bronią się skutecznie tylko 5 min., gdyż w wyniku nieporozumienia między Kubą i Jankiem rywale strzelają nam gola. GKP Targówek nie zamierza poprzestać na jednym golu i suną kolejne ataki na naszą bramkę, ale tym razem już obrona gra bezbłędnie i bardzo dobrze spisuje się Bartek. Rywale kilkakrotnie strzelają, ale na szczęście brakuje im precyzji .W końcówce kwarty przed polem karnym przeciwników zostaje sfaulowany nasz zawodnik i po kombinacyjnym rozegraniu rzutu wolnego mocnym strzałem po ziemi gola zdobywa Kuba. W ostatniej minucie po wrzutce Janka w pole karne i błędzie bramkarza rywali, Kuba zdobywa drugiego gola i wychodzimy na prowadzenie.

Kwarta II

Druga kwarta rozpoczyna się od zażartej walki w środku boiska, przeciwnicy nie mają już takiej przewagi jak w pierwszej ćwiartce. Dwukrotnie strzały piłkarzy z Targówka mijają naszą bramkę, a my odpowiadamy akcją Krzyśka (po podaniu Maćka), który jednak zbyt długo składa się do strzału i zostaje zablokowany. Powoli Dragoni przejmują inicjatywę na boisku. W końcówce mamy szanse podwyższyć prowadzenie, ale w doskonałej sytuacji Janek uderza nad bramką.

Kwarta III

W kolejnej odsłonie nadal trwa zacięta walka w środku boiska. Nasi obrońcy oraz stoper „Mara” z Targówka nie pozwalają rozwinąć skrzydeł atakującym. Po ładnej akcji w trójkącie piłkę na linii pola karnego otrzymuje Janek ale jego mocny strzał z lewej nogi z trudem broni bramkarz GKP. W odpowiedzi piłkarz Targówka po rajdzie lewą stroną dośrodkowuje (strzela?), a piłka o centymetry mija długi słupek bramki. Następne dwie dobre akcje po szybkich podaniach kończą dośrodkowaniami Olek i Kajtek, ale brakuje niestety wykończenia. W końcówce kwarty rywale uderzają groźnie z rzutu wolnego, ale wspaniałą interwencją Bartek ratuje nas przed utratą bramki. W ostatniej akcji trzeciego gola dla Dragonów mógł zdobyć Iwo, ale pospieszył się ze strzałem i nie trafił w światło bramki.

Kwarta IV

Podobnie jak w kwarcie III zarysowała się przewaga Dragonów, nadal gramy pewnie w obronie i szukamy swoich szans w ataku. Mimo kilku dobrych okazji do podwyższenia prowadzenia, strzelamy gola po rzucie rożnym - dośrodkowuje Krzyś, o piłkę walczy Janek, a mocnym strzałem po ziemi w siatce umieszcza ją Kajtek. Rywale jeszcze się podrywają do walki, ale ich dwa strzały w środek bramki pewnie broni Bartek. Po kolejnej naszej akcji w polu karnym, bez piłki zostaje przewrócony Olek i sędzia wskazuje na „jedenastkę”. Rzut karny na gola zamienia sam poszkodowany. Minutę później sędzia kończy mecz: Dragon - GKP 4:1

Podsumowanie

Wielkie podziękowania dla piłkarzy, trenerów i kibiców obu drużyn za emocjonujący mecz trzymający do końca w napięciu. Olbrzymie brawa dla przeciwników za walkę i za bardzo duże umiejętności techniczno – piłkarskie(z tak silnym rywalem na jesieni jeszcze nie graliśmy). Duże brawa dla Dragonów, że nie bali się podjąć walki  i do końca wierzyli, że można ten mecz wygrać. Mam nadzieję, że w kolejnych meczach frekwencja będzie na podobnym poziomie jak dziś.