Logowanie

Aktualności

Blisko coraz bliżej...

• autor: jborowski, 2012-06-18 18:45

Na poniedziałek 18 czerwca 2012 r. Zwar I Warszawa ustalił termin pierwszego spotkania barażowego o wejście do Warszawskiej Ligi Młodzików U-12  w sezonie 2012/2013. Byliśmy pełni obaw jak drużyna rocznika 2001 zniosła trudy weekendowego turnieju i jak długa podróż spod Wrocławia przełożyła się na ich formę. Od początku wyglądało, że będzie trudno. Zwar to chłopaki na schwał i było pewne, że też mają apetyt na awans. Pokazywali to od pierwszego gwizdka. Od razu przycisnęli i nasi musieli się bronić. Od czasu do czasu kontratakowali ale bez skutku. Groźnymi akcjami rewanżowali się za to przeciwnicy. Dwukrotnie znakomicie wybronił Artur Małecki. W kolejnej akcji też zapobiegł stracie gola, ofiarnie rzucając się pod nogi przeciwnikowi. Za chwilę znów błąd obrony i to że Zwar nie wyszedł na prowadzenie to prawdziwy cud. Wreszcie odpowiedź Dragona. Dwie akcji i rożny. Znów akcja i znów rożny, ale bez emocji. Minuta do końca I kwarty i  Zwar dopiął swego. Koniec serii bezkarnych błędów. 0:1.

Dalsza relacja dzięki pomocy Marcina Muzala w rozwinięciu >>>

Początek drugiej kwarty i Dragon dalej gra niemrawo. Krótkie podania nie dochodzą do celu. Znów Zwar w ataku i po rożnym Artur broni. Kontra Sebastiana Pedynowskiego, akcja się rozwiją i Bartek Marciniak wali w kosmos. Połowa kwarty. Tym razem Bartek w roli podającego. Patryk Parys przedłuża do Tomka Molika, a ten znów lekko, ale celnie. Mamy remis. 1:1
Kolejne 4 minuty gry w środku pola i wejście Patryka Parysa w pole karne Zwaru. Obrońca Zwaru fauluje i karny. Patryk wali na 2:1
Dragon odżył. Zwar rozpływa się w słońcu. Gęsto na połowie gospodarzy a przy piłce żółto-zieloni. Nie dają sobie odebrać piłki, chyba że po faulu. To dogodna sytuacja dla kapitana. Uderza celnie. 3:1!!

Trzecią kwartę szarżą rozpoczyna Buldog. Podaje do Seby, ten przerzutka do Patryka P. i jest 4:1. W kolejnych minutach kilka strzałów na bramkę Zwaru ale bez skutku. Zwar topnieje. Dragon atakuje kilka razy. Prawie skutecznie, ale prawie robi różnicę. Na zmianę rzuty rożne i w końcu Seba zamienia na piątą bramkę podanie Patryka P. Nie minęła minuta i Sebek idzie za ciosem. 6:1!!
Przed końcem kwarty jeszcze kolejna szansa kapitana z rzutu wolnego, ale nie co dzień jest święto. Tym razem obok bramki.

W finałowej kwarcie nadal gra Dragon. Pod bramkę zapuszczają się nawet obrońcy. Sebastian podaje do Patryka Maciejczaka i ten ustala wynik spotkania. 7:1 i jesteśmy jedną nogą w Lidze. Miejmy nadzieję, że w czwartek/piątek (termin do potwierdzenia) uda  się postawić kropkę nad i.

KS Zwar I Warszawa - UKS Dragon Bielany 1:7 (1:0, 0:3, 0:3, 0:1)

W pozostałych meczach barażowych:
- Pogoń Grodzisk Maz. - Żyrardowianka Żyrardów 3:10 (rewanż 20.06)
- Bug Wyszków - SEMP II Ursynów (mecz 17.06/rewanż 20.06)
- KS Ursus Warszawa - KS Polonez Warszawa (mecz 25.06/rewanż 27.06)

Do WLM U-12 zakwalifikowali się już zwycięzcy poszczególnych grup Ligi Orlików U-11: