Logowanie

Aktualności

Znów mankamentem brak skuteczności

• autor: jborowski, 2012-02-11 14:36

Ciężko złapać do zdjęcia naszych zawodników. Są za to w gotowości kibice. ;)) (foto. Marcin M.)

Wspaniałe wieści napłynęły z Redy, gdzie rocznik 2003 szedł dziś jak burza. W ślady młodszych kolegów nie poszli zawodnicy z rocznika 2001 na turnieju w Głownie. Amunicji starczyło na pierwszy mecz, gdy pokonali Zawiszę Bydgoszcz 3:0. Później druzynie w składzie: Maciek Grzelak, Albert Strama, Tomek Molik, Kacper Bartosik, Patryk Parys, Witek Trochonowicz, Igor Muzal, Bartek Marciniak, Paweł Borowski, Patryk Maciejczak, Kuba Jaroszewski i Daniel Karnicki, nie udało się już strzelić bramki. Pięć punktów w 4 meczach wystarczyło do zajęcia 3. miejsca w grupie, co oznacza w niedzielę grę o miejsca 9-12 z GKS Bełchatów I, SMS Łódź i OSiR Koluszki. Bez względu na osiągnięty wynik grę z silnymi drużynami trzeba uznać za wartościowe doświadczenie. Drużyna Legionu Warszawa zajęła 4. miejsce w grupie C, w związku z tym w niedzielę oba zespoły zakończą zawody do godz. 13 i udadzą się w podróż do domu.

Minirelacja na podstawie informacji od Marcina Muzala w rozwinięciu. >>>

UKS Dragon - Zawisza Bydgoszcz 3:0

Zawisza zaczął od zmasowanego ataku. Zamknęli naszą drużynę na własnej połowie i próbowali otworzyć wynik. Gdy tracili piłkę natychmiast przechodzili do presingu. Trudna gra dla takiej drużyna jak nasza, która powoli wchodzi w mecz. Z czasem jednak Bydgoszczanie tracą impet, a nasi zawodnicy przejmują inicjatywę. Od 4 minuty widać już grę Dragonów. W 3 minuty przeprowadzili kilka składnych akcji zespołowych. Wreszcie w 7 minucie ładne rozegranie przez kilku zawodników, Witek dostrzega Patryka Maciejczaka na dobrej pozycji i odgrywa piłkę, a Pati pokonuje bramkarza. Dwie minuty później znów ci dwaj zawodnicy świetnie współpracują, ale akcję po dograniu Patryka Maciejczaka wykańcza trzeci - Bartek Marciniak. Gra się wyrównuje i obie drużyny mają szansę na podwyższenie wyniku. Skuteczniejsi są jednak Dragoni. W 12 minucie asysta Patryka Parysa i Bartek Marciniak wali na 3:0. Ciężki mecz z happy endem.

UKS Dragon - Broń Radom 0:0

Broń od początku walczy bardzo ostro. Dwie minuty i trzy faule na naszych zawodnikach. Z jednego z wolnych Patryk Parys ładnie strzela, ale bramkarz sobie radzi z obroną. Później nasi cisną ale piłka ginie w podbramkowej kotłowaninie. Obie drużyny mają okazje. Naszym wychodzi kilka składnych akcji, ale bramka pozostaje zaczarowana.

UKS Dragon - Ruch Chorzów 0:2

Ruch od początku gra dynamicznie, dominuje fizycznie i spycha nasz zespół do defensywy. Albert uwija się w bramce pod ostrzałem Chorzowian. Radzi sobie do 4 minuty i niestety kapituluje. Przeciwnicy postanawiają pójść za ciosem, a nasza drużyna nie może odwrócić przebiegu gry. Wyraźna przewaga Ruchu zostaje przypieczętowana drugą bramką i porażka staje się faktem. Losy naszej drużyny będą zależeć od postawy w ostatnim meczu z GKS Bełchatów II oraz od wyników Broni Radom.

UKS Dragon - GKS Bełchatów II 0:0

Według relacji naszego reportera na boisku wiało nudą i wynik 0:0 oddaje przebieg gry. Znów mankamentem był brak skuteczności.