Aktualności

Delta Cup nasz!!! Po raz trzeci z rzędu!!!!

• autor: jborowski, 2011-12-10 17:14

Kapitan Dragona Patryk Parys odbiera puchar za I miejsce (foto: M. Muzal)

W sobotę 10 grudnia 2011 r. drużyna rocznika 2001 udała się na Mokotów, do hali przy ul. Narbutta 14, by wziąć udział w turnieju DELTA CUP
Chłopcy jak burza przebrnęli rozgrywki grupowe. Z czterema kolejnymi zwycięstwami i porażką na koniec fazy grupowej, gdy już byli pewni dalszej gry, z pierwszego miejsca awansowali do półfinału. Tam na drodze do finału stał lider I grupy Ligi Orlików U-11 - Bug Wyszków. W ostrym meczu nasi zawodnicy mieli swoje okazje, ale nie potrafili dopiąć swego. O awansie musiały rozstrzygnąć rzuty karne. Ten element gry w ubiegłym sezonie był zmorą Dragona, ale tej jesieni chłopcy są pewni wiary w siebie i w karnych postawili przysłowiową "kropkę nad i",  wygrywając 2:1. W finale rewanż z Unią za porażkę grupową. Unia wychodzi na prowadzenia, ale nasz zespół się nie poddaje. Nieustępliwa postawa czyni mistrza. Na minutę przed końcem wyrównanie daje Witek Trochonowicz i mamy karne. Trafiają obaj Patrykowie a w drugiej serii strzał Unity broni Artur Małecki. Za chwilę Witek strzela na 3:1 i mamy puchar!!!

Styl gry drużyny spotkał się z pozytywnym odbiorem m.in. organizatorów turnieju, którzy poświęcili mu fragment w swojej relacji z turnieju: http://www.delta.warszawa.pl/index.php?a=druzyny&druzyna=11

Relacja na podstawie doniesień Marcina M., Bartka M. i Włodka G. w rozwinięciu >>>

Na turniej stawiła się drużyna w 12 osobowym składzie. Trener mógł wybierać spośród 8 zawodników w polu i 4 bramkarzy. Mecze rozpoczynała zatem pierwsza czwórka w polu Tomek Molik, Patryk Parys, Bartek Marciniak i Patryk Maciejczak. W połowie zastępowali ich Kacper Bartosik, Witek Trochonowicz, Igor Muzal i Paweł Borowski. Bramkarze grali po kolei całe mecze. Generalnie pierwsza czwórka grała bardziej stabilnie w obronie, ale mniej skutecznie w ataku. Druga zaś prezentował radosny futbol ofensywny, w którym gorąco było to pod jedną to pod drugą bramką a bramkarze nie mogli się skarżyć na brak pracy. Nasi golkiperzy trzymali jednak formę i długo nie dawali się pokonać.

Mecz 1
W pierwszym meczu Olimpia Warszawa długo utrzymywała bezbramkowy remis. Przewaga w posiadaniu piłki była po naszej stronie ale nic z niej nie wynikało.  Obrona przeciwników skapitulowała dopiero w 8 minucie, gdy Paweł otrzymał podanie od Kacpra i otworzył wynik. On także był autorem drugiej bramki w ostatnich sekundach po ładnej zespołowej akcji i dograniu od Igora Muzala.

UKS Dragon – WRKS Olimpia Warszawa 2:0
Bramki:
1:0 8’ Paweł Borowski – as. Kacper Bartosik
2:0 12’ Paweł Borowski – as. Igor Muzal

Mecz 2
Drugim przeciwnikiem była druga drużyna gospodarzy – Delty Warszawa. Szybko zdobyta bramka przez naszego kapitana Patryka Parysa po podaniu Patryka Maciejczaka ustawiła mecz. Obie drużyny walczyły o zmianę rezultatu i obie miały szanse, ale skuteczność nie była ich najmocniejszą stroną.

UKS Dragon – KS Delta II Warszawa 1:0
Bramka:
1:0 2’ Patryk Parys – as. Patryk Maciejczak

Mecz 3
Trzeci przeciwnik miał być cięższą przeprawą. Dolcan Ząbki nieźle radzi sobie w Lidze Orlików. W poprzednim turnieju Delta Cup stawił naszej drużynie duży opór w półfinale, rozstrzygniętym dopiero po rzutach karnych. Tym razem widzowie nie musieli czekać do końcowego gwizdka by zobaczyć bramki. Wynik w 5 minucie otworzył Bartek Marciniak, który potrafi sam się przepchnąć i odebrać piłkę przeciwnikowi. Bramka to jego samodzielna zasługa. Na 2:0 tuż przed końcowym gwizdkiem podwyższył z piętki Igor Muzal po podaniu Witka Trochonowicza. Wynik nie byłby jednak tak korzystny, gdyby nie postawa Kuby Szporki w bramce.

UKS Dragon – Dolcan Ząbki 2:0
Bramki:
1:0 5’ Bartek Marciniak
2:0 12’ Igor Muzal – as. Witek Trochonowicz

Mecz 4
Tym razem przeciwnikiem była nieznana wcześniej drużyna Amatora Maszewo. W poprzednich meczach nie zdobyła zbyt wielu punktów, ale to niekiedy może być złudne. Po naszych zawodnikach nie było jednak widać dekoncentracji. W 4 minucie Patryk Parys obsłużył z autu Bartka Marciniaka i „Koszmar” przedstawił się Amatorowi. 1:0
Reszty dokonała druga czwórka. Niedługo po wejściu na boisko Kacper Bartosik dograł delikatnie do Witka, a Witek podwyższył na 2:0. On też dopełnił dzieła, tym razem po podaniu od Pawła Borowskiego.

UKS Dragon – Amator Maszewo 3:0
Bramki:
1:0 4’ Bartek Marciniak – as. Patryk Parys
2:0 7’ Witek Trochonowicz – as. Kacper Bartosik
3:0 11’ Witek Trochonowicz – as. Paweł Borowski

Mecz 5
Do tego meczu nasi zawodnicy przystąpili już pewni pierwszego miejsca. Przeciwnicy pogubili punkty między sobą. Unia do awansu do półfinału potrzebowała zwycięstwa. A że bardzo chciała zaczekać z nami 3 i pół godziny na kolejny mecz to przycisnęła ostro i w 3 minucie wyszła na prowadzenie. Mecze z Unią są zawsze wyrównane, ale tym razem o tę jedną bramkę lepsi byli nasi sąsiedzi z Bemowa. Jeśli nasza drużyna nie dostanie szansy na rewanż w finałach to okazja będzie już jutro na Dragon Cup. Pojedynek obu drużyn będzie zamykał turniej.

UKS Dragon – MUKS Unia Warszawa 0:1

Półfinał
Mecz z Bugiem Wyszków stał pod znakiem ostrej gry i wielu niewykorzystanych sytuacji ze strony Dragona. Czasem były to niecelne strzały a czasem nieudane podania. Przez kwadrans żadna z drużyn nie trafiła do bramki przeciwnika i zgodnie z tradycją DELTA CUP nasza drużyna w półfinale strzela karne. Pierwszy strzela Bug i.... pudło. U nas strzela Patryk Maciejczak i jest 1:0. Bug się poprawia - 1:1 i jest dalej w grze, bo Patryk Parys strzela w bramkarza. U nas jednak też szał radości, bo broni Kuba Szporka i wszystko w nogach i głowie Witek? Witek jednak dźwiga ciążar. Strzela silnie i mamy finał!!!

UKS Dragon - Bug Wyszków 0:0, k. 2:1

Finał
W finale znów trafiamy na Unię, która poradziła sobie z UKS Bródno 1:0. Mecz tradycyjnie wyrównany. W 6 minucie po nieporozumieniu w naszej drużynie bramkę zdobywają przeciwnicy, ale gramy do końca. Na minutę przed końcem Bartek po akcji z Patrykiem dogrywa piłkę do Witka, a ten daje upragniony remis. Wynik nie ulega już zmianie. Znów karne. W pierwszej serii Pati strzela na 1:0, ale Unia wyrównuje. Patryk Parys tym razem się nie myli i jest 2:1. Do karnego podchodzi zawodnik Unii. Artur Małecki rzuca się w bok, ale broni nogą piłkę lecą w środek bramki i znów wszystko zależy od Witka. Witek jest bezbłędny i po raz trzeci z rzędu DELTA CUP zdobywa UKS Dragon Bielany.

UKS Dragon - MUKS Unia Warszawa 1:1, k. 3:1

Nagrodę indywidualną dla najlepszego zawodnika zdobywa PATRYK PARYS.